Ana Sayfa / Haber / Alman Polisi’nden tek kollu bisiklet sürücüsüne komik ceza

Alman Polisi’nden tek kollu bisiklet sürücüsüne komik ceza

Alman Polisi’nden tek kollu bisiklet sürücüsüne komik ceza

Alman Polisi’nden tek kollu bisiklet sürücüsüne komik ceza

The Telegraph tarafından geçilen haberde, Almanya’da tek kolu olmayan bir bisiklet sürücüsüne bisikletindeki el frenlerinden biri bulunmadığı gerekçesiyle polis tarafınca ceza yazıldığı bildirildi.

Söz mevzusu cezayı adil bulmayan engelli adam, mahkemeye başvurarak şikayetçi oldu. Engelli bisiklet sürücüsünü haklı gören mahkeme heyeti de ilgili cezayı yazan polis memurlarının özür dilemesi ve ödenen 25 avro tutarındaki cezanın geri verilmesi yönünde karar verdi.

Almanya’da yürürlükte olan trafik kanununa göre, trafikte seyir halinde olan tüm bisikletlerde iki tane el freni bulunması gerekmekte. Bogdan Ionescu adlı tek kollu bisiklet sürücüsünü durduran Köln Polisi’ne mensup memurlar da engelli adama bu maddeyi ihlal ettiğini söyleyip ceza yazdı. Ionescu’nun sağ kolu olmadığı için gidonun sağ tarafında yer alacak frenin hiçbir işe yaramayacağını söylemesi de polis memurlarının kararını değiştirmedi.

Olayın ardından mahkemeye başvuran engelli adam, karar için 3 ay bekledi. Köln Polis Teşkilatı tarafınca konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, Ionescu’nun ödediği cezanın iade edildiği belirtilirken, engelli bisiklet sürücüsü Ionescu da mahalli medya kuruluşlarına verdiği demeçte, mahkemenin kararından memnun bulunduğunu söyledi.

Bir Cevap Yazın

192.168.2.1
%d blogcu bunu beğendi: