Ana Sayfa / ilginç / İsteseniz de Giremeyeceğiniz Yaklaşmanın Dahi Yasak Olduğu 5 Gizemli Bölge

İsteseniz de Giremeyeceğiniz Yaklaşmanın Dahi Yasak Olduğu 5 Gizemli Bölge

İnsanoğlu olarak Dünya üstünde her ne kadar da yargı sürsek de, kanunlar ile girip görmenin yasaklandığı gizemli bölgeler bulunmakta. Bu girişi yasak bölgelere yasağı delip girmeye çalışmanız bile hayatınıza mal olabilir. İşte Dünya üstünde isteseniz de girip göremeyeceğiniz 5 yasak bölge.

1) Svalbard Küresel Tohum Deposu, Norveç.

Svalbard Küresel Tohum Deposu öteki adı ile Kıyamet Ambarı Norveç’in Longyearbyen şehrinde oldukça büyük ve yüksekte bulunan bir dağın 130 metre içinde inşa edilmiş devasa bir ambar. Bu ambarda Dünya’da bulunan tüm tohumlar oldukça korunaklı bir halde saklanmakta ve ihtimaller içinde bir naturel afet yada küresel felakette bile tohumların yüzlerce yıl bozulmadan korunabilmesine olanak sağlamaktadır. Böylesine mühim bir proje için bu bölgenin seçilmesinin başlıca sebepleri; naturel bir buzdolabı görevi görmesi ve deniz seviyesinden oldukça yüksek olmasıdır. Kıyamet ambarına giriş kesinlikle yasaktır ve oldukça üstün güvenlik önlemleri ile korunmaktadır.

2) Mount Weather, Virginia, ABD

Mount Weather ABD’nin Virginia eyaletinde bulunan, küresel afetler yada tedbir alınması ihtiyaç duyulan acil durumlarda devreye girecek bir komplekstir. Muhteşem güvenlik önlemleri ile korunan kompleksin bir kısmı da yer altında bulunmaktadır. Washington’a bir dakikalık uçuş mesafesinde bulunan bölge uçuşa yasak bölgedir ve kesinlikle hiçbir ziyaretçinin bölgeye girişine izin verilmez.

3) Şimal Sentinel Adası, Bengal Körfezi

Hint okyanusunun en güzel adalarından kabul edilen Şimal Sentiel Adası muhteşem sahilleri, büyüleyici ormanı ve tertemiz havası ile cennetten bir köşe gibidir. Fakat bu güzelliği gidip yerinde görmeniz mümkün değildir. Bu sebeple bölgede yaşayan mahalli kabileler kesinlikle dışarıdan ziyaretçi istememekte ve gidenlere de bunun bedelini canıyla ödetmekte. Adanın üstünden geçen helikopterlere alevli oklar ve dev sapanlarla taşlar atan kabile üyelerinin Hindistan’ın adaya görüşmeler yapmak için gönderilmiş olduğu elçileri yemesi üstüne bölge girişe yasak bölge duyuru edilmiştir.

4) Vatikan’ın Büyük Gizli saklı Arşivi

En iyi korunan ve gizemli yerlerden bir tanesi de Vatikan’ın büyük kütüphanesi ve gizli saklı arşivi. 8. yüzyıldan itibaren tüm papazların hususi detayları burada saklanıyor ve 1881 senesinde içeride gizlenen tüm bilgiler dış dünyaya kapatıldı. 85 kilometre uzunluğunda olan ve içinde ortalama 30.000 belge barındıran bu devasa arşiv muhteşem güvenlik önlemleri ile korunuyor ve bu arşive erişebilmek neredeyse olanaksız.

5) 51. Bölge Nevada, ABD

51. Bölge’yi tüm Dünya bilir ve hakkında çok çok fazla komplo teorisi vardır. Aslen bu kadar sıkı korunan ve içine girmeyi bırakın yakınına bile yaklaşan kişilerin asla tereddüt etmeden öldürülmüş olduğu bir bölge hakkında ne kadar komplo teorisi üretseniz azca gelir. Eski ABD Başkanı Barack Obama kadın oyuncu Shirley MacLaine ile konuşurken şu sözleri söylemiştir; “Başkan seçildiğiniz vakit insanların size sordurulmuş olduğu ilk sual, ’51. Bölge’de ne olup bitiyor’ oluyor”. Doğal olarak bu cümleden sonrasında Obama’dan orada neler olup bittiği yada hiçbir şey olmadığı mevzusunda bir izahat gelmiyor. 51. Bölge’nin güvenliği Cammo Dudes adlı görevlilerden oluşmaktadır. Bu görevlilerin bir rütbesi yoktur ve tesise izinsiz girmek isteyen her türlü rütbede ki insanı öldürmeye yetkileri bulunmaktadır. ABD Başkanı’nın bile bir tek hususi izin ve yetki ile girebildiği tesise değil girebilmek 30 mil yakınına bile yaklaşmak mümkün değildir.

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zaman içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir vakit tabip muayenesinin yerini alamaz, tabip muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum meydana getiren kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Gülünç isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bir Cevap Yazın

192.168.2.1
%d blogcu bunu beğendi: