Çaldıkları Papağan, Hırsızları Yakalattı!

Antalya’nın Alanya ilçesinde 10 ayrı işyerinde hırsızlık meydana getiren 3 şüpheli, çaldıkları Jako eşeysel papağanın hitabı üstüne, polis tarafınca yakalandı.

Çaldıkları papağan, hırsızları yakalattı. İlginç olayın adresi, Antalya’nın Alanya ilçesi.

OTOMOBİL ÇALAN HIRSIZLAR, PAPAĞANI DA ÇALDI

5 Eylül’de saat 04.30 sıralarında Alanya Küçükhasbahçe Mahallesi D-400 karayolu üstündeki bir oto galerisinde 07 UN 213 plakalı otomobil ve Jako eşeysel papağanın çaldırmış olduğu suç duyurusunu değerlendiren Alanya İlçe Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Ofis Amirliği ekipleri emek harcama başlattı.

POLİS, PAPAĞANIN SOSYAL MEDYADAKİ GÖRÜNTÜLERİNİN İZİNİ SÜRDÜ

Teknik ve fiziki takip edeni sürdüren takımlar, çalınan papağının toplumsal medyada konuşma görüntülerini paylaşıldığını bilgisine ulaştı. Bunun üstüne hesabı takibe alınan polis, hırsızlık şüphelisi Mehmet K.’nın papağanı komşuna armağan etmiş olduğu ve komşunun da toplumsal medyada görüntüleri paylaşmış olduğu öğrendi.

HIRSIZLAR YAKALANDI

Ele geçen bilgilerden yola çıkan asayiş ekipleri, şüphelilerin Burak G. (33), Mehmet K. ve Ahmet C. (41), bulunduğunu belirleyerek harekete geçti. Hırsızlık şüphelileri Dinek Mevkii’nde plakası öğrenilemeyen kiralık bir araçla seyir halindeyken yakalandı.

10 AYRI İŞYERİNDEN 20 BİN TL DEĞERİNDE EŞYA ÇALDIKLARI BELİRLENDİ

Emniyetteki ifadesinde şüphelilerin ilçenin değişik yerlerindeki 10 ayrı işyerinden piyasa kıymeti ortalama 20 bin TL civarında oldukça sayıda tv, dizüstü ve masaüstü bilgisayar ile oldukça sayıda kozmetik malzemeler çaldırmış olduğu da ortaya çıktı ve adreslerinden eşyalar alınarak el konulurken, çalıntı otomobil de Manavgat ilçesinde terk edilmiş vaziyette bulunmuş oldu.

“ÇALINAN KUŞUMUZU SOSYAL MEDYADA GÖRDÜK”

Otomobil ve papağanı teslim alan işyeri sahibi Erdem Şıhali, “İşyerimize giren hırsızlar bir vasıta, televizyonlarımızı ve Jako eşeysel papağanımızı çaldı. Toplumsal medyada çalınan kuşumuzun konuşma görüntülerini paylaşıldığını fark ettik. Ikimiz de araştırma yaptığımızda kuşun bizim bulunduğunu anladık. Bunun üstüne asayiş ekiplerine durumu izah ettik. Sonrasında takibe aldılar” dedi.

 

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE