Alkollü Yakalanan Sürücü, Polisleri Tebrik Edip Alkol Almaya Devam Etti

Kütahya’da polisin ‘dur’ ihtarına uymayarak kaçan alkollü sürücü, kendisini yakalayan polisleri kutlama etti. Alkollü sürücünün, polisler ceza keserken de alkol alması dikkat çekti.

Kütahya’da polisin ‘Dur’ ihtarına uymayıp kaçan minibüs sürücüsü K.E.’nin meydana getirilen alkol muayenesinde 0.65 promil alkollü olduğu belirlendi. Polisler ceza yazdığı sırada K.E., bira içmeye devam etti. K.E.’nin daha evvel alkolü vasıta kullandığı için sürücü belgesine el konulduğu da ortaya çıktı.

POLİSİN GÖZÜ ÖNÜNDE ALKOL ALMAYA DEVAM ETTİ

Vaka, dün gece Adnan Menderes Bulvarı’nda meydana geldi.

Devriye gezen polis ekipleri ‘çakar lamba’ olarak adlandırılan mavi ve kırmızı ışıklı lamba takılı minibüsü denetim amacıyla durdurmak istedi. Polisin ‘Dur’ ihtarına uymayan minibüs uzaklaşmaya başladı.

Polis ekiplerinin kovalamacası sonucunda 28 yaşındaki K.E.’nin kullandığı minibüs Fuat Paşa Mahallesi Aydınlık Caddesi’nde durduruldu. K.E.’nin alkol muayenesinde 0.65 promil alkollü olduğu, sürücü belgesine de bir süre ilkin alkollü vasıta kullandığı için el konulduğu belirlendi. Polislerden kendisine ceza kesmemesini isteyen K.E. sonrasında araçtan almış olduğu kutu birasını ceza yazan polislerin karşısında içti.


POLİSLERİ TEBRİK ETTİ

K.E. polislere “Sizi kutlama ediyorum.

Bir otomobil bu kadar güzel kullanılır ve bu kadar güzel takip edilir.

Ben alkollüyken bu kadar süratli iyi mi kaçtım bilmiyorum fakat siz asla pes etmediniz.

Devletin sizin benzer biçimde polislere ihtiyacı var.

Sizi kutlama ediyorum, kutluyorum ve yakaladığınız için teşekkür ediyorum.

Kestiğiniz ceza da helali hoş olsun” dedi.


4 BİN 502 LİRA CEZA KESİLDİ

K.E., ceza makbuzlarına imza atarken de kendisini görüntüleyen gazetecilere poz verdi.

Polis ekiplerinin K.E.’ye ‘Dur ihtarına uymamak’, ‘tehlikeli vasıta kullanmak’, ‘alkollü vasıta kulanmak’, ‘ehliyetsiz vasıta kullanmak’ ve minibüsüne çakar lamba taktırmak suçlarından toplam 4 bin 502 TL para cezası kestikleri, aracını da trafikten men ettikleri öğrenildi.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE