Kenya’da Eşcinsel Aslanlar Ülkeyi Karıştırdı, Yetkililer Eşcinsel Turistleri Suçladı

Kenya, ulusal parktaki iki adam aslanın eşcinsel ilişkiye girmelerini konuşuyor.

Parkta görevli doktorun, olayın sebebi olarak eşcinsel ziyaretçileri göstermesi ise tartışmayı daha da garip hale getirdi.

Kenya’daki Masai Mara Ulusal Parkı’nda bir devlet yetkilisi iki adam aslanın eşcinsel ilişkiye girmesinin, parkı ziyaret eden eşcinsel kişilerin suçu bulunduğunu söylemiş oldu.

EŞCİNSEL ZİYARETÇİLERİ SUÇLUYOR

Kenya Film Sınıflandırma Kurulu (KFCB) başkanı Hekim Ezekiel Mutua, bilim adamlarının aslanların “eşcinsel ilişkiye girme sebeplerini” araştırıp öğrenmesini ve bu süre süresince aslanların ayrı bir yerde tutulmalarını talep etti.

Bilim adamları aslanlar içinde seneler süresince eşcinsel eylemler gözlemliyor fakat Hekim Mutua bu olayın sebebinin parkı ziyaret eden eşcinsel kişilerin sergiledikleri davranışlar bulunduğunu iddia ediyor.


“TAKLİT ETMİŞ OLABİLİRLER”

Bilim adamları tarafınca kabul edilen bu eyleme bir izahat bulma yolunda Dr. Mutua, büyük yelelerine karşın aslanların hakikaten adam olup olmadıklarının da araştırılmasını istiyor. Mahalli basına konuşan Dr. Mutua, “Bu hayvanların rehberliğe ihtiyacı var. Yüksek bir ihtimalle parkı ziyaret eden eşcinsel insanların davranışlarından etkilendiler.

Bir yerlerden bu biçim bir davranış görüp yansılamak etmiş olabilirler ya da bu tamamen şeytansı bir vaka zira hayvanlar film izlemiyor” dedi.

Kenya’da eşcinsel ve transseksüel bireylere karşı büyük bir ayrımcılık bulunuyor ve yasadışı eşcinsel aktivitelerde bulunan insanoğlu 14 yıla kadar hapis cezası alabiliyor.

 

 

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE