Polonya’da Bakanlık Halka Çağrı Yapmış oldu: Tavşan Gibi Üreyin!

Polonya’da düşen doğurganlık oranları ve azalan nüfus için tedbir almak isteyen Sıhhat Bakanlığı, tavşan temalı bir video ile vatandaşları “üremeye” çağrı etti.

Polonya Sıhhat Bakanlığı, düşen nüfusu tekrardan artırabilmek için vatandaşlarından çocuk yapmalarını istiyor. Bunu da hazırladığı bazı videolarla yapıyor.

TAVŞANLAR GİBİ ÜREYİN

Polonyalıları çocuk sahibi olmaları için teşvik etmeyi amaçlayan bir kısa videoda ise tavşanlar kullanılmış. Hükümet vatandaşlarını, tavşanlar şeklinde üremeye çağrı ediyor.

DÜNYANIN EN DÜŞÜK DOĞUM ORANLARI

Dünyadaki en düşük doğum oranlarından birine haiz olan ülkede çocuk sahibi olmak özendirilmeye çalışılıyor. Videoda aile olmak istiyorsanız tavşanları izleyin deniliyor.

ÖLÜMLER DOĞUMLARI GEÇTİ

Polonya’da geçen yıl ilk kez ölümlerin oranı doğumları geçti. Avrupa Birliği verileri, Polonya’nın doğum oranının 2015 senesinde hanım başına 1.32 çocuk bulunduğunu gösteriyor.

Nüfusu korumak için lüzumlu olan hanım başına düşen doğum sayısı ise 2.1 ile 2.3 içinde olmak zorunda. 38 milyon nüfusa haiz ülkede başta bulunan tutucu hükümetin attığı bu adım, durumun ne kadar ciddi bulunduğunu gösteriyor.

KİMSEYİ İNCİTMEYECEK BİR YOL

Sıhhat Bakanlığının tavsiyesi aynı tavşanlar şeklinde sıhhatli yiyecek yiyecek, egzersiz yapmak, rahatlamak ve üremek şeklinde. Polonya Sıhhat Bakanlığı yapmış olduğu açıklamada, Polonyalıları doğurganlık döneminde -18 ile 45 yaşları arasında- üreme sayısını iyileştirecek sıhhatli bir yaşam seçimi edinmeye teşvik etmek istediğini söylemiş oldu.

Ek olarak mevzunun bilinirliğini çoğaltmak için kimseyi rencide etmeyecek ve kaba olmayan bir yol aramayı amaçladıklarını da ekledi.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE