Arabası İçin Verdiği İlana Bir Video Hazırladı, Değerinin 100 Katına Alıcı Buldu

Los Angeles’ta yaşayan bir adam, nişanlısının 21 yaşındaki otomobili için bir web sitesine koyduğu ilana 1 dakikalık kısa bir video hazırladı ve vasıta değerinin 100 katına kadar ulaşan teklifler aldı.

21 yaşındaki bir otomobil, markası ne olursa olsun oldukca fazla para etmez. İstediğiniz an satmak da pek kolay değildir. Fakat yaratıcı bir insansanız bu durumu avantaja bile çevirebilirsiniz.

VİDEO HAZIRLADI

Los Angeles’ta yaşayan bir yönetmen nişanlısına ilişkin 1996 model Honda’yı satmak için zekice bir yol buldu. Otomobilini satmak için hepimiz fotoğraflar koyarken o bir video hazırladı.

Videonun viral haline gelmesiyle otomobile olan ilgi de aniden patladı.

TEKLİF 150 BİN DOLARA KADAR ÇIKTI

eBay isminde online açık artırma sitesinde gösterilen ilana gelen teklifler o şekilde bir boyuta ulaştı ki kısa süre sonrasında 150 bin dolara kadar ulaştı. Oysa aracın gerçek kıymeti 1.500 dolar civarındaydı.

SİTE İLANI KALDIRDI

4 milyon izlenme sayısına ulaşan 1 dakikalık video yardımıyla aracın değerinin 100 katına kadar ulaşmasını elde eden Max Lanman, eBay’in azizliğine uğradı. Site ilanı alışılmadık teklif verme faaliyeti tespit etmiş olduğu için yayından kaldırdı.

İlanın arkasındaki hikayeden habersiz olduğundan eBay’in dolandırıcılık birimi, 1996 model bir Honda’ya 150 bin dolar verilmesini inandırıcı bulmadı ve açık artırmayı iptal etti.

GERİ YÜKLEDİLER AMA…

Hemen sonra meydana getirilen itirazı değerlendiren ve bunun tamamen bir reklam başarısı bulunduğunu nazaran site ilanı yeniden yayına aldı sadece ilk açık artırmayı geri yükleyemeyeceğini söylemiş oldu.

Böylece araca gelen ilk teklifler kayboldu sadece çift gene de 5 bin 600 dolarlık bir teklif almayı başardı.

227 bin kilometredeki vasıta için bugün itibariyle teklifler gelmeye devam ediyor.


 

 

 

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE