Burundi’de Evlilik Dışı İlişki Yaşayanlara Yıl Sonuna Kadar Mühlet: İlişkininizi Resmileştirin

Brundi’de evlilik dışı ilişkilerin önüne geçmeyi hedefleyen hükümet, evlilik dışı ilişki yaşayan çiftlere ilişkilerini resmileştirmeleri için yıl sonuna kadar süre tanıdı.

Doğu Afrika ülkesi Burundi’de evlilik dışı ilişkiler yasaklanırken sevgililere evlenmeleri için yıl sonuna kadar süre verildi.

EVLİLİK DIŞI İLİŞKİ YAŞAYANLAR YIL SONUNA KADAR SÜRE VERİLDİ

Doğu Afrika ülkesi Burundi’de hükümet evlilik dışı ilişkileri engellemek için yeni bir emek verme başlattı.

Mahalli medyada çıkan haberlere nazaran, ülkede mayıs ayında sunulan evlilik dışı ilişkileri yasaklamayı öngören yasa tasarısı Cumhurbaşkanı Pierre Nkurunziza tarafınca imzalandı.

Halihazırda evlilik dışı ilişki yaşayan çiftlere de ilişkilerini kilise ya da resmi nikahla resmileştirmeleri için yıl sonuna kadar süre tanındı.

KADIN MAĞDURİYETLERİNİN GİDERİLMESİ HEDEFLENİYOR

Yeni uygulamayla hem toplumun etik değerlerinin korunması hem de hanım ve çocuk mağduriyetlerinin giderilmesinin hedeflendiği açıklandı.

Evlilik dışı doğum oranlarının yüksek olduğu Burundi’de bu ilişkilerden doğan çocuklar miras hakkından yararlanamazken hanımefendiler için de herhangi bir yasal statü bulunmuyor.

UYGULAMAYA KARŞI OLANLAR DA VAR

Ülkede bir grup ise uygulamanın toplumun inanç, kültür ve geleneklerine aykırı bulunduğunu korumak için çaba sarfediyor.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE