Cam Filmi Yasağını Protestoya Giden Sürücü, Aracındaki Cam Filmi Yüzünden Ceza Yedi

Adana’da cam filmlerinin yasaklanmasını protesto etmek için toplanma noktasına giden sürücüye, aracındaki cam filmi ve teknik değişim sebebiyle 301 TL ceza kesildi.

Adana’da, toplumsal medyadan meydana getirilen davet üstüne araçlarda cam filmlerinin yasaklanmasını protesto etmek için buluşma noktasına giden sürücüye, “cam filmi” ve “araçta teknik değişiklikten” 301 lira ceza uygulandı.

EYLEME SADECE 2 SÜRÜCÜ GELDİ

“Modifiye vasıta severler” adlı bir grup, toplumsal medyada üstünden merkez Çukurova ilçesi Turgut Özal Bulvarı’ndaki bir noktada, Bilim, Endüstri ve Teknoloji Bakanlığı tarafınca meydana getirilen yönetmelik değişikliğiyle araçlarda cam filmi ve renkli cama tekrardan yasak getirilmesine karşı fiil organize etti.

Bunun üstüne İl Güvenlik Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, bölgeye giderek tedbir aldı. Protesto için buluşma noktasına yalnız 2 sürücü geldi.


301 TL CEZA KESİLDİ

Fiil yapmak için gelen iki kişiden kabul edilen Fırat Demir’in kullandığı otomobil, polis ekiplerince durduruldu. Polis ekipleri, aracın tüm camlarında film olan ve standart dışı süspansiyon kullanan sürücüye “cam filmi” ve “araçta teknik değişiklikten” 301 lira trafik cezası uyguladı.


”ARABAMDA KOMPLE FİLM VE HAVALI SÜSPANSİYPON VAR”

Demir, gezetecilere yapmış olduğu açıklamada, cam filmini protesto etmek isterken trafik cezası yediğini belirterek “Arabamda topyekün film ve havalı süspansiyon var. Her şeyi kabahat teşkil ediyor esasen. Hem cam filminden hem süspansiyondan 301 lira ceza yazdılar.” ifadesini kullandı.

 

 

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE