Trump’ın Portre Çekilirken Giydiği Takım Elbise, ABD’lilerin Tepkisini Çekti

ABD Başkanı Trump’ın Beyaz Saray tarafınca gösterilen yeni fotoğrafı, Demokrat Partililerin giyim tarzına benzetilince Cumhuriyetçilerin tepkisine sebep oldu.

Beyaz Saray tarafınca gösterilen ABD Başkanı Donald Trump ve Başkan Yardımcısı Mike Pence’in resmi portreleri, Amerikalılar tarafınca toplumsal medyada eleştirildi.

”DEMOKRAT PARTİ TARZI GİYİNİYOR”

Beyaz Saray, Başkan Donald Trump ve Başkan Yardımcısı Mike Pence’in resmi portrelerini yayınladı. Trump’ın arka planda Amerikan bayrağı ve beyaz bir duvarın önünde mavi bir kravatla donuk mavi ekip kıyafetle gösterilen portresi, ABD kamuoyu ve toplumsal medyadan oldukça düşük not aldı. Başkan Trump’a demokrat parti seçimi giyindiği ile ilgili eleştiriler yapılmış oldu.

PENCE OLUMLU NOT ALDI

Başkan Yardımcısı Mike Pence’in, benzer bir arka planla kırmızı bir kravat, siyah ekip elbiseli portresinin ise Trump’ın portresine kıyasla daha pozitif yönde not almış olduğu açıklandı. Toplumsal medyada vatandaşların fark ettikleri Trump’ın demokrat parti seçimi giyinmesi, Cumhuriyetçiler tarafınca da negatif karşılandı. Trump’ın giydirilmiş olduğu ekip elbise ve mavi kravat çoğu zaman demokrat partiyle ilişkilendiriliyor.

DEVLET DAİRELERİNE ASILACAK

Hükümet Yayınları Ofisi, fotoğrafların ülke genelinde devlet dairelerine asılacağını ve hem de halka satışa sunulacağını belirtti.

 

 

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE