Balona Röveşata Çekemeyen Adam, İlk Kez Konuştu: Balonu Görünce Benim İçin Zaman Durdu

Sokakta görmüş olduğu balona röveşata çekmeye çalışan adam, ilk kez konuştu: Ben 90’lar çocuğuyum. Vurduğunda havada birkaç kez yön değiştiren plastik toplarla maç yaptım. Balonu görünce benim içim süre durdu.

Sokakta görmüş olduğu balona röveşata çekmeye çalışan insanın, güvenlik kameralarına yansıyan görüntüsü toplumsal medyada kısa sürede vaka olmuştu. O adamdan izahat geldi.

Toplumsal medyada kısa sürede fenomen olan ‘röveşata çeken adam’ ekşisözlük üstünden şu ifadeleri kullandı:

“BEN 90’LAR ÇOCUĞUYUM”

“Her insana merhaba. Dün videomun twitter ve ekşi lügat’te gündem bulunduğunu tesadüfen öğrendim. Hepinize teşekkür etmek isterim. Gerek dostlarımın, gerek beni tanımayan insanların tepkileri inanılmazdı. Aldığım tebrikler, iyi istek mesajları beni oldukça mutlu etti. Ben de bir 90’lar çocuğuyum. Ben de vurduğunda havada birkaç kez yön değiştiren plastik toplarla maç yaptım, bisikletimi rengarenk paletlerle süsledim, ailemle birlikte sobada ekmek ve kestane kızarttım, okulda patates baskısı yaptım, lig maçlarını teletext’ten takip ettim, sokakta bilye oynarken salçalı ekmeğimi yedim ve doğal ki Tsubasa izledim:)

“BALONU GÖRÜNCE RESMEN ZAMAN DURDU”

Şimdi geriye baktığımda tüm o günleri oldukça özlüyorum. Keşke asla büyümeseydim söylediğim zamanlar oldukça artmaya başladı. kimse yanlış anlamasın, normal olarak halime şükrediyorum fakat yaşam herkesi olduğu şeklinde beni de yıpratıyor. O gün de işten bitkin bir vaziyette çıkmıştım. birden önüme doğru yuvarlanan o balonu gördüm ve resmen süre durdu. O anda bir tek sokakta röveşata çeken adam değildim; caddede asfalt zemine aldırmadan sokak lambası direği ve taşla yapılmış kaleyi hedefleyen çocuktum, Juventus’a galibiyeti getiren golü atmak için sıçrayan Del Piero’ydum. Tüm bunların aynı anda hepsiydim. Balonu ayağımla denetim edip dizimle yukarı sektirdiğimde artık ‘özgür’düm.

“UZUN ZAMAN SONRA İLK KEZ İÇİMDEN GELDİĞİ GİBİ DAVRANDIM”

30 senelik ömrümde öğrendiğim tek bir şey var ise mutluluğun sen onu elde ettiğinde kaybolan bir şey olduğudur. O yüzden balonu ıskalamak asla moralimi bozmadı, aksine bana özgürlüğümü verdi. Videoyu izleyen her insanın bakış açısından kaçan bir şey var: Ben ayağa kalkarken gülümsüyordum. arkamdaki kızın kaçışması, ayakkabımın mağazanın camekanına fırlaması umrumda değildi. O balonu omzumda sektirirken yaşamın ağırlığıyla da dalga geçerek onu hafifletiyordum. Uzun süreden beri ilk kez hakkaten içimden geldiği şeklinde davranabilmemin mutluluğu bana bakılırsa paha biçilemez. İzleyenlerin de yüzünde tebessüm bırakabildiysem, “Kalımlı kalan gök kubbede hoş bir sad, olabildiysem” ne mutlu bana.

“LEİPZİG – BEŞİKTAŞ MAÇINA GİTMEK İSTİYORUM”

Benim bir hayalim var. Bunu söylemek ne kadar doğru olur bilmiyorum sadece dünden beri insanoğlu hayallerinin peşinden gittiğinde başaramayacakları şey olmadığını düşünüyorum. Şu ana kadar yurt dışına gitme fırsatım olmadı, ileride olacak şeklinde de görünmüyor. Çocukken saat 21:45’te şampiyonlar ligi maçları için tv karşısına geçtiğimde o görüntüler beni oldukça heyecanlandırırdı. “Bigün yurt dışına gidip maç izleyebilecek miyim acaba?” diye düşündüm hep. 6 Aralık’taki Leipzig-Beşiktaş maçına gidip o atmosferi yaşamak, bir günlüğüne de olsa o çocuğun hayalini gerçekleştirebilmek beni oldukça mutlu ederdi. Keşke Beşiktaşlı yöneticilere ve futbolculara ulaşabilse bu mektubum. Hepinizi oldukça seviyorum, sevgilerle. İçinizdeki çocuk asla ölmesin.”

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE