Japonların Uzaylı Filmine Kırgızlardan Tepki: Biz Uzaylı Değiliz

Brave Storm adlı Japon filmimizde dünyaya gelen uzaylı türüne ‘Kırgız’ denmesine toplumsal medyadan tepki gösteren Kırgızlar, ”Biz uzaylı değiliz” paylaşımları yapmış oldu.

Kırgızistan vatandaşları, yeni bir bilimkurgu filmimizde dünyayı işgal etmeye gelen bir uzaylı türüne “Kırgız” denmesine toplumsal medyada tepki gösterdi.

UZAYLILARIN VE DEV ROBOTLARIN KAVGASINI KONU ALIYOR

Kasım ayında yayınlanacak “Brave Storm” adlı Japon filmi, dünyaya gelen uzaylıların ve dev robotların kavgasında şehirlerin yıkıldığı sahneleriyle alanında çığır açacak bir film olmaktan uzak.

KIRGIZLAR ARASINDA EN ÇOK KONUŞULAN FİLMLERDEN BİRİ

BBC İzleme Servisi’nin haberine nazaran film, Kırgızlar içinde şimdiden en oldukça konuşulan konulardan biri haline geldi.

Filmimizde uzaylı Kırgızlara karşı savaşım edecek robotlar yapmak için insanoğlu, 2050’den günümüze süre yolculuğuyla geri geliyor.

”BİZ UZAYLI DEĞİLİZ”

Uzaylılara niçin “Kırgız” dendiği belli olmasa da Kırgızistan’da toplumsal medya kullanıcıları “Biz uzaylı değiliz” şeklinde paylaşımlarında bulunuyor.

Bazı Kırgızlar ise durumla eğlenerek “Bayağı bir halk olmadığımızı biliyordum” ve “Filmdeki Kırgızların averaj bir Kırgız bürokratından farkı yok” diyor.

KAZAKLAR DA FİLM YÜZÜNDEN GERİLMİŞTİ

Kırgızların komşuları Kazaklar da 2006 senesinde çekilen Borat filmindeki “Kazak” imajıyla iyi mi başa çıkacaklarını şaşırmıştı.

(Kaynak: BBC Türkçe)

 

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE