Eski Sevgiliden Kalanların Satışa Çıkarıldığı Pazar Büyük İlgi Görüyor

Vietnam’da kurulan bir pazarda gençler, eski sevgililerinden ve ilişkilerinden arta kalan eşyaları satıyorlar.

Vietnam’da kurulan Eski Göz Ağrısı Pazarında gençler, eski sevgililerinden kalan eşyaları satıyor. Meraklı müşteriler tegahlara yığılmış aşk mektupları, eski giysiler, mumlar ve daha pek oldukça eşyayı inceliyor ve satın alıyor.

HEM PARA KAZANIYOR HEM DE RAHATLIYORLAR

Pazarın satıcıları ayda bir kez buluşuyor ve duygusal izler taşıyan ürünlerini Hanoi Caddesi üstündeki, bir kulübeden dönüştürülmüş dükkana getiriyorlar. Satıcılar artık kendilerine bulunmasının anlamı olmayan ya da görmeye dayanamadıkları bu eşyaları satarak hem para kazanıyor hem de duygusal bir yükten kurtuluyorlar.

DİŞ MACUNU TÜPÜNÜ SAKLAYAN BİLE VAR

Ayrılmış olduğu sevgilisinin giyisilerinden tut çantalarına, hatta diş macunu tüpüne kadar saklayanlar var. Pazarda satış yapanlar, bunun bununla beraber ayrılık sonrasında ilerleyebilmenin bir aracı bulunduğunu söylüyorlar.

Şubat ayında oluşturulan pazar, günden güne büyüyor. Minimum satıcılar kadar, bu eski aşklardan kalan hatıralara olan talep de ilgi çekici bulunuyor. İnsanlar başkalarının aşklarından geriye kalan, başka insanlara ilişkin kişisel eşyaları almak için oldukça istekli görünüyor.

AŞK ACISINI YENMEK İÇİN

Pazarın kurucusu Dinh Thang, “Gençler bu mevzuda daha açık fikirli ve aşk acısının üstesinden gelmek ve bunu yalnız başlarına yapmamak için bu yolu seçiyorlar.” diyor. Thang, tutucu bir ülke olan Vietnam’da bu ve benzeri girişimlerin, ayrılığın bir tabu olmasını önlemeye destek olacağını söylüyor.

Önümüzdeki yıl Vietnam’ın tecim başkenti Ho Chi Minh City’de de aynı konseptle bir pazar açılacağı söyleniyor.

 

 

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE