Şaka Olsun Diye Çocuğunu Sosyal Medyada Satılığa Çıkaran Genç Annenin Başına Gelmeyen Kalmadı

ABD’nin Mississippi eyaletinde yaşayan bir bayan, Twitter hesabında çocuğunu satılığa çıkardığını paylaştı. Yapmış olduğu latife yüzünden başına gelmeyen kalmadı.

Sosyal medya artık hayatımızın tam ortasında. İnsanlar vaktinin çoğunu burada geçiriyor, bir çok vakit bir tek burada sosyalleşip, çoğunlukla da aklına her geleni başkalarıyla paylaşıyor. Sadece toplumsal medyada latife yapmanın kimi zaman ciddi sonuçlar doğurabileceği görülmüş oldu. Hele ki çocuklar şeklinde duyarlı bir mevzuda…

“3 YAŞINDA, SATILIK”

Mississippi’de yaşayan gazeteci Alex McDaniel, toplumsal medyada üstünde fazlaca fazla düşünmeden bir şeyler paylaşmanın neticelerini fena bir halde deneyim etti. Genç anne, çocuğunun fotoğrafının altına, “3 yaşlarında, satılık. 12 dolar ya da daha iyi bir teklif verene.” yazarak kendince küçük bir latife yapmıştı sadece birkaç gün sonrasında işyerinin kapısına Çocuk Koruma Hizmetleri dayanınca neler bulunduğunu anlayamadı.

İSİMSİZ BİR ŞİKAYET YAPILMIŞ

Öğrenildiğine bakılırsa Mississippi’de yaşayan ve adını gizli saklı tutan bir adam çocuk istismarı hattını arayarak, bir kadının internette oğlunu satma teşebbüsünde bulunduğunu suç duyurusu etti. Adam ek olarak, kadının akıl sağlığının yerinde olmadığını da eklemişti.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Olayın kolay latife olduğu anlaşılsa da hanım ile ilgili yasalar gereği soruşturma başlatıldı. Ek olarak toplumsal hizmetlerin, bir süre süresince tertipli olarak aileye ev ziyaretleri yapacağı açıklandı. Neredeyse çocuğunu yitirme ve hapse girme tehlikesi yaşayan hanım ise, “Onları suçlamıyorum, her insanın bir işi var ve onlarınki de bu.” açıklaması yapmış oldu. Sadece şikayette bulunan adam için aynı şekilde düşünmediğini ve bunu masum bir yanlış anlama olarak görmenin mümkün olmadığını ekledi. Kendisini yakınma eden şahsın ya mizahtan asla anlamadığını ya da fena niyetli bulunduğunu düşündüğünü de sözlerine ekledi.

CEZA ALMASI BEKLENMİYOR

Twitter’da yapmış olduğu kolay bir latife yüzünden davalık olan kadının herhangi bir ceza alması beklenmezken, yaşanmış olan vaka toplumsal medyanın daha dikkatli kullanılması icap ettiğinin de bir kanıtı oldu

 

 

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE