Pilot “Düşüyoruz” Derken, Çılgın Aşık Sevgilisine Evlenme Teklif Etti

Geçtiğimiz hafta havada büyük bir çekince atlatarak düşmekten son anda kurtulan uçağın, garip bir evlilik teklifine sahne olduğu öğrenildi.

14 Ekim günü, Perth’ten Bali’ye giden Air Asia firmasına ilişik uçağın yolcuları hem havada büyük bir ürkü yaşadı hem de bir evlilik teklifine tanık oldu.

“ÇARPMA İÇİN HAZIRLIK OLUN”

Uçağın, kalkıştan kısa bir süre sonrasında kabin basıncının düşmesi sebebiyle süratli bir halde irtifa kaybetmeye başlaması üstüne, yolcular korku dolu anlamış olur yaşadı. Oksijen maskelerinin de açıldığı anlarda kabin ekinin “Çarpma için hazırlıklı olun” uyarısı üstüne içeride çığlıklar yükselmeye başladı. Uçakta adeta bir can pazarının yaşandığı bu dakikalar, bununla beraber garip bir vakaya da sahne oldu.

UÇAK DÜŞERKEN TEKLİF ETTİ

Bali’ye tatile giden İngiliz avukat Chris Jeanes ve Avustralyalı sevgilisi Casey Kinchella da uçağın yolcuları arasındaydı. Tatilde sevgilisine evlenme teklif etmeyi planlayan delikanlı, yaşananlar üstüne planını erkene almak mecburiyetinde bırakıldı. Havada büyük bir korkunun yaşandığı anlarda Jeanes’in, tarafındaki yüzüğü çıkartıp sevgilisine “Benimle evlenir misin” diye sordurulmuş olduğu öğrenilirken, almış olduğu yanıt “Evet” oldu.

İNDİKTEN SONRA “EMİN MİSİN?” DİYE SORDU

“İkinci bir şansım olmayabilirdi” diyen Jeanes’in teklifini kabul eden sevgilisinin, tayyare güvenli bir halde piste indikten sonrasında adama, teklifinden güvenilir olup olmadığını sordurulmuş olduğu ve evet cevabı almış olduğu öğrenildi. Kinchella, “Her şey geçtikten sonrasında benimle evlenmek mevzusunda hala istekli miydi, kararını değiştirip değiştirmediğini öğrenmem lazımdı” dedi.

Mürettabın bile çığlıklar attığı ve kimsenin sakin kalmayı başaramadığı o dakikalarda, yolcuların azca sonrasında öleceklerini düşünerek ailelerine telefonlarından veda mesajları gönderilmiş olduğu öğrenildi. Evlilik sonucu alan çiftin, başka bir uçakla Bali’ye giderek duygusal tatillerine ulaşabildiği açıklandı.

Kaynak: Telegraph

 

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE