Hepsi Hitler Uğruna! İntihar Etmeden Önce 6 Çocuğunu Elleriyle Öldüren Hanım, Magda Goebbels

Nazi Almanya’sının kim bilir en garip figürü bir karı: Magda Goebbels! Hitler uğruna kendi canına kıymakla kalmayıp çocuklarını da öldüren bu kadının yaşam hikayesi, faşizmin karanlık yüzünün en çarpıcı örneklerinden.

Magda Goebbels, kim bilir tarih sahnesinde görülmüş en garip karakterlerden birisi. Buna sebep olan da önderine olan saplantı derecesindeki bağlılığı.

TEK TUTKUSU HİTLER

Kendisi Hitler’in propaganda bakanı Joseph Goebbels’in eşi. Sadece onun kocasına olan sevgisini de fersah fersah aşan tek tutukusu, faşist diktatör Adolf Hitler. Magda Goebbels, Hitler uğruna hem kendi canına hem de 6 çocuğunun canına gözün kırpmadan kıyabilmiş bir karı.

“ONA YAKIN OLABİLMEK İÇİN JOSEPH İLE EVLENDİM”

Hitler’e olan tutkusu o şekilde büyük ki, “Eşimi de seviyorum fakat önderimize olan sevgim oldukça daha kuvvetli; onun için hayatımı dahi feda edebilirim. Önderimizin Almanya’ya olan aşkından dolayı bir bayanı sevemeyeceğini anladığımda, sırf ona daha yakın olabilmek için Joseph ile evlendim.” bile diyebilmiş.

ÇOCUKLARINI ELLERİYLE ÖLDÜRMÜŞ

Adolf Hitler’in intihar ederek ölmesi üstüne Magda, ilkin çocuklarını tek tek yataklarına yatırarak uyutmuş sonrasında da hepsini kendi elleriyle öldürmüş. Sonrasında ise kocası ile beraber intihar etmiş. Nazi Almanya’sının örnek anne modeli olarak halka sunmuş olduğu Magda Goebbels, Hitler’e o şekilde büyük bir inanç ve bağlılık içindeydi ki evlatlarının isimlerinin adları koyarken bile ilk harflerini “h” olarak seçmiş, hatta Hitler adı altı harfli olduğundan 6 çocuk yapmıştı.

ESKİ AŞKI YAHUDİYMİŞ

İşin ilginci ise Magda Goebbels’in geçmişi. Magda zamanında, İsrail’in kuruluşunda da mühim bir rol oynayan Chaim Arlosoroff’un yanında uzunca bir süre kalmış hatta kendisi ile bir ilişki dahi yaşamışt. Hitler’in iktidara gelişiyle beraber, ona olan hayranlığı artan ve kendisini bu davaya adayan hanım, geçmişni senelerce gizli saklı tutmuş. Gençliğinde Yahudilerle beraber çokça süre geçiren ve hatta bir Yahudi’den yardım görüp onunla aşk yaşayan Magda, kısa süre içinde en büyük Yahudi düşmanına dömüşmüş.

HİTLER AFFETMİŞ

Savaşın yaklaşmasıyla durumu daha çok saklayamayacağını anlayınca mevzuyu Hitler’e anlatmış, normalde öldürülmesi beklenirken Hitler onu affetmiştir. Gençliğinde beraber olduğu o adam ise bir süre sonrasında kafasından vurularak öldürülmüştür. Hitler’in de ona ilgisi olduğu rivayet edilmektedir.

FAŞİZMİN KARANLIK YÜZÜ

Hitler’in ve Nazi felsefesinin olmadığı bir dünyada yaşamayı reddeden Magda Goebbels’in yaşamı, son aşama garip bir figür olarak bugün bile üstünde konuluşmaya devam ediyor. Kendisini bir davaya adayan ve o uğurda evlatlarının canını bile almaktan çekinmeyen, eski arkadaşlarının işkence altında ölmesinden dahi zevk alabilen bu hanım, faşizmin karanlık yüzünün en açık örneklerinden biri.

 

 

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE