Hastalığı Yüzünden 37 Yaşında 38 Çocuk Sahibi Oldu

Uganda’da yaşayan bir karı 37 yaşlarında, 38 çocuk sahibi. 12 yaşlarında zorla evlendirilen hanım, bir genetik hastalık sebebiyle devamlı çoklu doğum yapıyor.

Uganda’da yaşayan Mariam Nabatanzi adlı hanım 1993 senesinde evliliğe ilk adımını attı. Bugün 37 yaşlarında olan Nabatanzi’nin tam 38 evladı var.

EN KÜÇÜĞÜ 4 AYLIK, EN BÜYÜĞÜ 23 YAŞINDA

Ugandalı hanım öocuk sayısı yaşına oranlandığından garip bir rekorun sahibi. Evlatlarının en büyüğü 23 yaşlarında, en küçüğü ise 4 aylık. 12 yaşlarındayken evlendirilen kadının, 10 kızı, 27 oğlu bulunuyor.

ZORLA EVLENDİRMİŞLER

Evlendirileceğinden haberi bile olmayan Nabatanzi, “İnsanlar eve geldi ve babama bazı hediyeler getirdi. Ayrılırlarken teyzem için geldiklerini düşünmüştüm fakat babam beni adama verdi” diyor.

SEBEBİ BİR HASTALIK

Kadının 6 ikizi, 4 üçüzü, 3 dördüzü var. Mulago Hastanesi Hanım Hastalıkları ve Jinekoloji Anabilim Dalı Hanım Doğum Uzmanı ve Hanım Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Charles Kiggundu, hanımda hiper-ovulate şu demek oluyor ki fazla yumurta salınımı anlamına gelen bir genetik yatkınlık bulunduğunu söylüyor. BU durum kadının çoklu doğumlar yapmasına niçin oluyor.

KOCASI ORTALARDA YOK

Kadının hastalığının ölümüme sebep olabileceği ifade edildi. Vücudu aşırı yumurta üreten hanım, daha çok doğum yapmamak için sonunda doktora gidebilmiş ve rahmini aldırmış. Birlikteliği süresince devamlı işkence gördüğünü de söyleyen Nabatanzi, kocasının bir kaç gün eve gelip sonrasında uzun süre ortadan kaybolduğunu ve kendisinin ufaklıklara hem annelik hem babalık yaptığını söylüyor.

 

 

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE