NASA’nın Gizli Raporu Sızdı: Kadın ve Erkek Astronotları Beraber Göndermek İstemiyorlar

Dünya dışı görevlere karma mürettebat göndermeye sıcak bakmayan NASA’nın, astronotların cinsel ilişkiye girmesinden korkmuş olduğu ve uzayda hamilelik senaristliğini ürkütücü bulmuş olduğu ortaya çıktı.

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi’nin (NASA), Dünya dışı görevlere karma mürettebat gönderilmesinden kaygı duyduğunu yansıtan gizli saklı bir raporu ortaya çıktı. Uzaya çıkan ilk İngiliz astronot Helen Sharman “NASA astronotların uzayda cinsel ilşikiye girmesinden kaygı duyuyor” dedi.

KARMA MÜRETTEBAT FİKRİNE SICAK BAKMIYORLAR

İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen New Scientist Live Festival’da (Bilim Festivali) konuşan Sharman, Mars göreviyle ilgili söz mevzusu düşünceleri içeren bir resmi bir emek verme yapıldığını ve hiçbir süre yayınlanmadığını söylemiş oldu.

Bununla birlikte uzaya çıkan ilk İngiliz astronot Sharman, birkaç yıl ilkin rapordan haberdar bulunduğunu anlatarak, NASA raporunda uzaya giden mürettebatın ya tamamen hanım ya da tamamen adam olması gerektiği sonucuna varıldığını aktardı. Sharman’ın iddiasına gore; NASA astronotların uzayda cinsel ilşkiye girmesinden kaygı duyuyor.

KABUS SENARYOSU: UZAYDA DOĞUM

54 yaşındaki astronot, NASA’nın kadınlardan oluşan mürettebatın en uygun tercih bulunduğunu düşündüğünü, şu sebeple bayanların daha ortaklık hayata geçirmeye daha uygun olduğu, adamların ise liderlik mevzusunda birbiriyle dalaşabildiğini söylemiş oldu.

Sherman, Dünya dışı görevlerde astronotların yüksek oranda radyasyona maruz kaldığını ve bu yüzden uzayda doğumun ‘ağırlık basma senaristliği’ olarak değerlendirildiğini söylemiş oldu.

Kaynak: Daily Mail

 

 

 

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE