Genç Mimarın İnşa Ettiği Geometrik Pastalar Göz Kamaştırıyor

Ukraynalı mimarın mesleği ile şefliği birleştirerek yapmış olduğu pastalar, yemeye kıyılamayacak birer sanat eseri benzer biçimde adeta.

Dianara Kasko 28 yaşlarında Ukraynalı bir mimar. Mimarlık ve Tasarım bölümünü bitirdikten sonrasında bir süre 3 boyutlu tasarımcı ve mimar olarak çalışmış. Mesleğini oldukça sevse de onun ilgisini aslolan çeken daima yiyecek yapma fikri olmuş. Bir çok insan benzer biçimde işe rahat kekler ve turtalar yaparak başlamış. Bir süre sonrasında aslolan mesleği ile şefliği birleştirmeye karar vermiş ve ortaya bu görkemli pastalar çıkmış.

“GÖRÜNÜŞ TADI KADAR ÖNEMLİ”

Görünüşün yemeğin minimum tadı kadar mühim bulunduğunu fark ettiğini söyleyen Kasko, kendi kalıplarını modelliyor ve bu tarz şeyleri 3D yazıcılar ile basıyor. Modelleme ve pişirme üstüne daha çok şey tecrübe etmek istediğini söyleyen şef Kasko, daha oldukça küp, üçgen, küre benzer biçimde rahat geometrik şekilleri tercih etse de ortaya çıkan netice oldukça etkisi altına alan. En sevilmiş olduğu renklerin siyah, kırmızı ve beyaz bulunduğunu belirten Kasko, daha oldukça keskin, düz çizgilerden hoşlandığını söylüyor.


 

 

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE