Kızına Tecavüz Eden Sapığı Öldüren Anneyi Mahkeme Haklı Buldu!

Şimal Afrika’da, kızına saldırı eden sapığı öldüren 56 yaşındaki anne özgür kaldı, mahkemeden çıkışta kahramanlar şeklinde karşılandı.

Şimal Afrika’nın başkenti Cape Town’da adı açıklanmayan 56 yaşındaki bir anne, 2 Eylül tarihinde 27 yaşındaki kızına saldırı eden üç kişiden birini öldürüp öteki ikisini ağır yaraladı.

YÜZLERCE KİŞİ ANNEYE DESTEK İÇİN TOPLANDI

Mahkeme esnasında yüzlerce şahıs mahkemenin yapıldığı binanın haricinde hanıma destek için toplandı. Mahkeme tarafınca özgür bırakılan hanım çıkışta kahramanlar şeklinde karşılandı.

AVUKATLAR ANNEYİ SAVUNMAK İÇİN SIRAYA GİRDİ

Kızını korurken bir kişiyi öldüren ve iki kişiyi yaralayan annenin tutuklanması kamuoyundan şiddetli bir tepki görmüş oldu. Bir oldukca hanım örgütü, hanıma avukat tutmak için para toplarken bazı avukatlar para almadan hanımı savunacaklarını söylediler.

SAVCI, KADINA CEZA VERİLMEMESİNİ İSTEDİ

Dün görülen mahkemede savcı Fikile Seti mahkeme yargıcına kadının kızını ve kendini korumak için katliam işlediğini söyleyip kadının ceza verilmemesi icap ettiğini söylemiş oldu.

KAHRAMAN ANNE BERAAT ETTİ

Mahkeme yargıcı kadının hakkında tüm suçlamaları düşürerek kadının beraat etmesine karar verdi.

“SAHİPSİZ OLDUĞUMU SANIYORDUM AMA İNSANLAR BANA DESTEK VERDİ”

Yasal nedenlerden dolayı adı açıklanmayan anne, mahkeme çıkışı şunları söylemiş oldu: Mahkemeye geldiğimde sahipsiz olduğumu hissettim. Fakat bugün görüyorum ki insanoğlu bana destek veriyor. Her insana teşekkür ederim.

 

 

 

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE