Ana Sayfa / Haber / Düğün İşkencesinden Kaçan Damat, Eniştesinin Evinden Çıktı

Düğün İşkencesinden Kaçan Damat, Eniştesinin Evinden Çıktı

Düğün İşkencesinden Kaçan Damat, Eniştesinin Evinden Çıktı

Manisa’da düğün sonrası meydana getirilen geleneksel şakalardan korkan ve gelini bırakarak 22 sağdıcın elinden kurtulmayı başaran damat, eniştesinin evinden çıktı.

Manisa’da geleneksel düğün adetlerinden kabul edilen ve düğün sonrası damada meydana getirilen şakalardan ve eziyetlerden korkan 28 yaşındaki damat Ferhat Balaban, 22 sağdıcının arasından gelini bırakarak firar etti. Manisa’daki eniştesine sığınan damadın ise eve geliş görüntüleri toplumsal medya hesabı üstünden ‘İçerde’ dizisinin müziği eşliğinde ‘Damat gene olsa gene kaçarım dedi’ yazısıyla paylaşıldı. Sabaha kadar damadın gelmesini bekleyen sağdıçları ise damada yapacakları şakanın yerine yaşamış olduğu korkunun yettiğini söylemiş oldu.

DAMAT GELİNİ BIRAKIP KAÇTI

Manisa’nın Yunusemre ilçesine bağlı Yuntdağı bölgesindeki Yağcılar Mahallesi’nde fıkraları aratmayan bir vaka yaşandı. Berivan-Ferhat Balaban çiftinin düğününde kız alma töreninin arkasından damadın gelini bırakıp kaçması mahalle halkını da ikiye böldü. Kimi damadın kaçarak iyi yaptığını belirtirken, kimileri de damadın daha ilkin kendisinin de yapmış olduğu şakalardan nasiplenmesi gerektiği yönünde görüş bildirdi.


YAPILACAK ŞAKALARDAN KAÇTI

Düğün sonrası gelini bırakıp kaçan damat Ferhat Balaban günün mevzusu olurken, damadın sağdıçların yapacağı şakalardan haberdar olması üstüne başına geleceklerden korkmuş olduğu için kaçtığı öğrenildi. Sabaha kadar damadın gelmesini bekleyen sağdıçları ise damada yapacakları şakanın yerine yaşamış olduğu korkunun yettiğini söylemiş oldu.

“BU KORKU ONA BİR ÖMÜR YETER”

Damadın sağdıçlarından Cihan Balaban, bunun bir işkence değil mahalle eğlencesi bulunduğunu belirterek, “20 sağdıçtan birisiyim. Mahallemizin geleneğine bakılırsa düğün bittikten sonrasında gelin eve ulaştıktan sonra damadı yine kuaföre götürüp tıraş ettiriyoruz. Ondan sonrasında işkence deniliyor fakat işkence değil bu bir eğlence. Kelime olarak işkenceyle aynı değil. Bir eğlence yapıyoruz kendi aramızda. Üstüne un atmak, boynuna çan takmak şeklinde. Damat gelini terk edip gitti. Bu sebeple aslına bakarsan kaçması imkansızdı 20 sağdıcın arasından. Biz gelin almaya gittik. Yine eve döndüğümüzde gelin evin önüne yanaştığında otomobilden inmeden o tuvaletinin geldiğini söyleyerek otomobilden indi. Gelin daha otomobildeydi. O ara evin arka bahçesinden başka biri alıp gitmiş. Kaçma sayılmaz aslen o terk edip gitmiş düğünü. Arkasından kovalayan olmadı aslına bakarsan. Sonrasında biz aradık kim yapmış olabilir nereye gitmiş olabilir. Bekledik. Yeni evinde, annesinin evinde, kız evinde her tarafta sağdıçlar bekledi. Gelini terk edip gitti korkudan. Bu korku ona yaşam boyu yeter. Biz sağdıçlar olarak bu korkuyu ona düğün hediyesi olarak armağan ediyoruz. Geçen yıl 27 Kasım’da aynısını ben yaşadım. Gene o kaçan dost başroldeydi” dedi.

”NÖBET TUTTUK AMA YAKALAYAMADIK”

Damadın bir öteki sağdıcı Yusuf Zafer Gök ise şunları söylemiş oldu: “Gelin indirmesi esnasında havaya ateş açılıyor. O sırada ondan faydalandı. Her insanın dikkati oraya yöneldiğinde kaçırdık biz damadı. Ondan sonrasında da tekrar bulamadık. Evin önünde nöbet tuttuk fakat yakalayamadık. Düğün gecesi yırttı. Bir tek o akşam olan bir şey. Ondan yırttı fakat benim düğünümde de yapması imkansız doğal olarak. Ben ona yapamadığım için”

”GELİNLE BALAYINA GİTTİLER”

Damadın babası Hasan Balaban ise sağdıçların oğlu Ferhat’a haiz çıkamadığını ve ellerinden kaçırdığını belirterek, “Gelini indirdikten sonrasında oğlan işkence edilmemek için firar etti. Saat 2-3’e kadar ben yatmadım. Aradılar fakat bulamadılar herhalde. Hala daha bulamıyorlar. Şimdi bulana 500 lira ödül koymuşlar. Ben ‘Bu ödülü arttırın. Ayıp benim oğlana 500 lira mı ödül koydunuz. Paranız yoksa gelin para vereyim’ dedim. Gelinle balayına gittiler” diye konuştu.

”GEÇTİĞİMİZ YIL BİR KİŞİ HASTANELİK OLDU”

Mahalle sakinlerinden Ahmet Delen ise geçtiğimiz yıllarda aynı eğlence sebebiyle bir kişinin hastanelik bulunduğunu belirterek, “Ne yaparsan onu bulursun. Geçen yıl de düğün oldu. Aynı sağdıcına uyguladı. Semer vurdular, suya götürdüler, bir çuval unu başından aşağı döktüler. Ona sıra erişince kendisi firar etmiş. Sağdıçların suçu bu kaçırmayacaklar” dedi.

 

 

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Bu habere de bakabilirisiniz

Yok yere gittin canımın içiydin tüm komik videolar

Yok yere gittin canımın içiydin tüm komik videolar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

192.168.2.1
CLOSE
CLOSE
Copied!