Ana Sayfa / Haber / Florida’da Bir Kilise Kapısına “Silahlıyız” Tabelası Astı

Florida’da Bir Kilise Kapısına “Silahlıyız” Tabelası Astı

Florida’da Bir Kilise Kapısına “Silahlıyız” Tabelası Astı

ABD’nin Florida eyaletinde bir kilise kapılarına, ihtimaller içinde saldırganlara uyarı olarak “Silahlıyız” tabelası astı. Fotoğraf, bir Papaz’ın Instagram’da paylaşmasından sonrasında ülkenin gündemine oturdu.

Gerçekleştirdiği dini törenleri toplumsal medya üstünden gösteren The River at Tampa Bay Kilisesi, 26 kişinin öldürülmüş olduğu Teksas’da yaşanmış olan kilise katliamı sonrasında, kilisenin kapılarında yer edinen tabelayı toplumsal medyada paylaştı.

“ÖLÜMCÜL GÜÇLE KARŞILIK VERİLECEKTİR”

“The River at Tampa Bay Kilisesine hoş geldiniz, burası hususi bir mülktür. Lütfen buranın bir silahsız bölge bulunduğunu aklınızdan çıkarmayınız, silahlıyız ve gerçekleştirilecek herhangi bir saldırıya ölümcül güçle karşılık verilecektir. Burası bir kilise ve biz cemaatimizi korumak zorundayız” yazan mesajın altında ise “Papazlar” imzası bulunuyor.

TABELA YENİ DEĞİL

Papaz Yardımcısı Allen Hawes, tabelanın bir yıldan uzun bir süredir kapılarda bulunduğunu sadece Kıdemli Papaz Rodney Howard-Browne’nin Instagram paylaşımından sonrasında mevzunun dikkat çektiğini söylemiş oldu.

“Eğer bu kiliseye bir hücum düzenleme niyetinde olan biri var ise, tabelalar bir caydırıcı görevi görüyor” diyen Hawes, “Tabelalar tüm kapılara asıldı ve ihtimaller içinde saldırganlara cemaatimizi koruyacağımızı duyuru ediyor” diye de ekledi.

VAHŞET HER YERDE

Tabelanın bazı toplumsal medya kullanıcılarının tepkisini çekmesi hakkında ise kısa sürede Teksas’daki bir kilisede meydana gelen kırım ve Tampa Bay bölgesinde halen aranan bir seri katil olmasının, vahşetin her yerde insanoğlunun karşısına çıkabileceğini gösterdiğini söyleyerek, “Cemaatimde yer edinen insanların ölmesindense birilerinin sinirlenmesini yeğlerim” dedi.

 

 

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Bu habere de bakabilirisiniz

Yok yere gittin canımın içiydin tüm komik videolar

Yok yere gittin canımın içiydin tüm komik videolar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

192.168.2.1
CLOSE
CLOSE
Copied!