Aşık olmamak icin ne yapılmalı

Karşı cinse hep kanka,dost modunda yaklaşmak gerek =)
İkili ilişki mevzuları açıldığında vakadan uzaklaşmak koşul,ortaya başka mevzular atmak esastır.
”Eğer birini seversem kati acı çekerim,üzülürüm aşk=acı en iyisi aşık olmamak ” mantığıyla karamsar fikirler beyne enjekte edilmeli vs.

Kaçicaksin !, Daha onceden canim yanmisti bana bir artisi yok deyip emirler yagdirip uzak durucaksin bircok insandan. ailen yeter bircok seye.
kismetim beni aslına bakarsanız gelir bulur deyip kaçicaksin,, kendini soyutlucaksin ,, sonrada bekliceksin boyle sap sap 😀

ki gercekten yararli bisey oneririm

Aşık Olmamak Için Yapılması Gerekenler !

Dostlar divane olup dağılmak istemiyor musunuz? Artık yiyecek yiyecek ve mide ağrısı çekmemek mi istiyorsunuz? Zamanınızı boş boş düşüncelere dalıp üzülmemek mi istiyorsunuz?? Ben bir yol biliyorum diyorsanız, buyrun… :D (Kendimi TVdeki reklam şeysi şeklinde hissettim :D )

1-) Onunla ilgili herşeyi ortadan kaldırın ilk başta! MSN adresi, resimleri, size verdikleri cartlar curtlar vs…

2-) Abi tarzınızı değiştirin! Bu oldukça mühim… Aslına bakarsak metal müzikte de bi acıların evladı havası vardır arabesk şeklinde… Fakat ayağa düşmez… Şebnem Ferah sözgelişi… Müslümle Şebnem arasındaki fark söyleyiş seçimi ve ensturumantel olarak değişik olması… Buna en güzel örnek, Teoman’la Müslüm’ ün düetidir. Biri Rockçı biri arabeskçi. Fakat aynı duyguyu işliyolar… Peki kimleri dinlemeli… Reggea, Blues dinlemeli !!! Sakın gidip Jazz dinlemeyin uyuma ihtimaliniz var ilk denemede :D Blues’ la Jazzın tonu aynı değildir karıştırmayın… Fakat bir deneyin… Örnek olarak Blues Brothers serisine bi bakın… Ben ilk dinlediğimde oldukça eğlenmiştim :D

3-) Sevdiğiniz işi yapın !! Aklınıza başka birşey getirmeyecek işi yapın. Başlangıcında 40 saat dursanız sıkılmayacak bir işiniz olsun !

4-) Bazı tutkularınız olsun… Boş gözükse bile… Örnek olarak bnmki sinemadır. Paso film indiririm. Bi de Dış politikada kafa patlatmak…

5-) Bir de unutmayınız ki, daha güzel insanoğlu var, daha zor şartlarda yaşayan insanoğlu var vs vs… Bu şekilde düşününce iflah olmuyorsanız, açın haberleri okuyun :D

6-) İçkiye fln sarmayın sakın o sizin enerjinizi yer! Konsere fln gidin yeni yüzler görün! (Geçen gün gittim sözgelişi oldukça kıyak oldu! ;) Şiddetle tavsiye edilir :D ) Dışarı çıkıp boş gezmeyin fakat, kesinlikle bi etkinlik olmalı ! Bi de kalabalık olmalı :D

…Naçizane fikirlerim bunlar dostlar… Bilmiyorum siz nası bir çözüm buldunuz.

Aşık olmak için ne yapmak gerekir?

Aşk duygusu insanoğlunun içinde müthiş bir özgürlük duygusu yaratır. Tüm kinlerinden, nefretlerinden, acılarından, sıkıntılarından, özlemlerinden, endişelerinden, şüphelerinden ve negatif tüm düşüncelerinden kurtulan insan, özgür insan anlamına gelir. Bu duygular insana tıpkı birer asalak şeklinde yapışırlar ve insanoğlunun oldukça fazla olan enerjisini yiyip bitirmeye başlarlar. İşte insanoğlunun gücü azaldıkça da istediği şeyleri hayatına geçirmesi zor olur.

Aşk başlı başına insanı evrimleştiren bir duygudur. Aşk Tanrıyla insanoğlunun içinde, insanı Tanrıya jet şeklinde götürmüş olan bir duygudur. İki insan birbirine aşka düştüğü vakit müthis ve büyük bir korunma kalkanı ortaya çıkar. Bu korunma kalkanı ile negatifliklere karşı korunursunuz. Bu sebeple aşık okduğun insandan öylesine güzel bir enerji alırsın ki; o enerji ile tüm insanları seversin, tüm canlılara yardım edersin. Seni kimse kolay kolay üzemez. Bu sebeple mükemmel bir enerji seni beklemektedir.

İşte tüm insanoğlu bunu isterler fakat korkarlar. Niçin korkarlar? Hem isterler hem korkarlar. Bu sebeple insanoğlu negatifliklerinden kurtulamamışlardır. Maddiyata ehemmiyet verirler. Aşık olacağı kişinin ne kadar okuyup okumadığına, eğitim derecesine, kültür derecesine ehemmiyet verirler. Bu kişinin boyuna posuna, şekline şemaline ehemmiyet verirler. O şahıs acaba sen mi diyor, değişik bir mevzuda sesi kaba olarak çıkıyor mu? Buna ehemmiyet verirler. Şekildeki her şeye ehemmiyet verirler. Şekile ehemmiyet veren insan, şekildeki aşklarla yetinmek zorundadır. Fakat içselliğe ehemmiyet veren bir insan gerçek aşkı bulur ve yakalar. Gerçek aşkta korku yoktur. Aşkın zıddı korkudur ve korku asla aşkta bulunmaz. Aşık olan insan hiçbirşeyden korkmaz. O bir rüzgar gibidir. Fazlaca sert dağlara da çarpabilir fakat incilmez. Uçurumdan aşağıya uçar korkmaz. Hasta olan insanlara sarılmış olur bulaşmaz. Denizin diplerine dalar ürkmez. Kısaca hiçbirşey onun için farketmez.

Peki bu tarz bir olay olmak doğru mu? Bu şekilde olmak isteyenler için boyle olmak doğru. Bu sebeple hakikaten aşık olmayı başardığınız andan itibaren negatifliklerinizden kurtulmuşsunuzdur ve Tanrıyı hakikaten içinizde hissetmeye başlarsınız. Şimdi burada Tanrı kelimesi birçoklarına hastalık verebilir. İçinizdeki büyük gücü hissettiğiniz vakit, size yardım eden bir güç bulunduğunu hissettiğiniz vakit size kimse karşı koyamaz. Kimsenin size karşı koyamayacağını bildiğiniz vakit karşınızda hiçbir engel kalmaz. Bu sebeple aslına bakarsanız o enerjiniz bile insanların sizden uzaklaşmasına neden olur. No olursa olsun hiçbir engel karşısında yılmazsınız ve mutlak başaracağınızı bilirsiniz ve hakikaten de başarırsınız.

İşte aşık olmak isteyenler için müthiş bir korunma kalkanı ve istediğiniz hedefe ulşaşmakta korunaklı bir yol. Bunu başarabilek için, aslen oldukça kolay bir halde yola çıkılabilir. Yalnız negatifliklerden kurtulacaksınız. Hepsi bu ve aşkı hakikaten istediğinizden güvenilir olacaksınız. Bigün bir insanla yüz yüze gelirsiniz ve ona aşık olduğunuzu düşünürsünüz. Fakat o sizin istediğiniz şeklinde birisi çıkmaz. Size bağırır çağırır, sizi üzer. Bu sebeple siz içsel aşkta değilsinizdir. İlk ilkin kendiniz aşık olmak istiyorsunuz. Kendinizi evrimleştirmek zorundasınız. O yüzden birçok insan bu dünyada aşkı bulamıyor. Hepimiz aşkı arıyor fakat kimse aşkı bulamıyor. Bu sebeple evrimleşen insan sayısı azca. Aşık olduğunuz vakit aslen sizin için hepimiz bir. Aşık olduğunuzda aslen dünyaya aşık oluyorsunuz.

Bu duyguyu yakalayabilmek için bu yazıyı okur okumaz anında elinize bir defter almanız gerekiyor. Deftern baş tarafınca ve son tarafınca ortaya doğru gelmeniz gerekiyor. Bu iyi mi olacak? Baş tarafına o gün yaptığınız iyilikleri yazın. Öteki tarafına da kötülükleri ve ortaya doğru yaklaşın. Ertesi gün ikinci gün doğrusu pazartesi deftere yazmaya başladıysanız salı günü, pazartesi günü yaptığınız her kötülüğe karşılık iki tane iyilik yapın. Bu süreci bu şekilde devam ettirin. Bir süre sonra içinize iyilik yapmaktan fenalık gelecek ve fena düşünmemeye başlayacaksınız. Eğer bu şekilde tutarlı bir halde davranırsanız, kendinizi oldukça daha iyi hissetmeye başlayacaksınız. İnsanlara yardım ederseniz, size de yardım gelecek. İnsanlara yardım etmezseniz size niye yardım gelsin ki? Eğer aç bir insan orada aç bir halde yaşıyorsa fakat siz gidip yüksek yerlerde yemeklerinizi yiyip insanları düşünmüyorsanız sizin için gelen para niye bölünsün ki?

Kısaca siz ne yapmış olursanız aynı karşılığı bulacaksınız. İşte iyi mi bir yaşam istiyorsanız o şekilde yapın. İnsanlarla konuşun, onların dertlerini paylaşın, tüm insanların kurtarıcısı biri olmaya çalışın. Tüm bu tarz şeyleri bu yazıyı okur okumaz hayata geçirmeye başlayın. Defterinize de yazın. Bu tarz şeyleri hayata geçirmeye başladıkça karşınıza çıkan insanların hep yardım isteyen insanoğlu bulunduğunu farkedeceksiniz. Onlara yardım etmeye çalışın. Hepimiz tüm insanlara yardım etse ve bunu muntazam bir halde yapsa bir süre sonra dünya düzeni kurtulur. Kısaca yalnız kendi kapınızın önünü süpürmeyin. Yandaki komşununkini de süpürün. Öteki komşulara gücünüz yetmiyorsa onlarınkini de diğer taraf süpürür. Fakat siz kaç tane kapının önünü süpürürseniz, o denli kardır. Sonrasında yan komşunuz farkedecek ki, birisi beni devamlı süpürüyor. Kapının önü temiz fakat içim kirli, evimin içi kirli sonrasında sizden iyi mi temizlediğinize dair tüyolar alacak.

İşte bu tarz şeyleri hayata geçirmeye başladıkça, toparlanmaya başladıkça aşk sizin kapınızda hazır fakat doğal olarak hakikaten istiyorsanız. Peki aşkı istemeyen insan evrimleşemeyecek mi? Doğal olarak evrimleşecek. Bu aşkla evrimleşmek isteyenler için bu şekilde. Hakikaten sevgiyle değil, dolu dolu yaşamak isteyenler için, coşmak isteyenler için bir tavsiye. Ben yaşamı süratli motorsiklete binmiş şeklinde yaşamak isterim diyenler için bir tavsiye yada rüzgar şeklinde her yere uçarım, giderim, hiçbirşeyden korkmam diyenlerin yolu. En azından gerçek aşkı bulmasam bile bulmak için oldukça uğraştım diyenlerin yolu. Kısaca cesurların, cesareti büyük insanların yolu. Egolarınızdan kurtulduğunuz vakit aslına bakarsanız oldukça şeyi başarmış olacaksınız.

Aşkla ilgili bu yazıları sevdinizse uygulayın, devamını isterseniz yeniden yeni aşk yazılarında görüşmek suretiyle aşkın içinde kalınca. Yorumlarınızı ve deneyimlerinizi temenni ediyorum.

Alahattin Öztekin

aşık olmamak için dikkat edilecek hususlar ile ilgili etiketler
aşık olmamak için ne yapmalı, aşık olmamak için ne yapılmalı, aşık olmamak için, aşık olmamak, aşık olmamak içinn neler yapılmalıdır, aşık olmamak icin, aşıkolmamak içinneler yapılmlı, karsi cinse guvenmemek, arkadaşımıza aşık olmamak için neler yapamalıyız, birine aşık olmamak için ne yapmalı, acele aşık olmamak için ne yapmalıyız, şimdi aşık olamamak, aşık olmamaktan için ne yapmalıyım, google pq google, aşık olmamak için neler, birisine aşık olmamak için ne yapmalı, asık olmamak sclient psy ab, aşık olamamak, aşik olmamak, aşk ıçin edilecek, birine aşık olmamak için ne yapmalısın

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE