Bir Tuşla Bir Kaç Katına Kadar Genişleyebilen Evler Satışa Çıktı

Kanada şirketi Zero Squared, tek dokunuşla genişleyebilen evler üretiyor. Şirket, ekip arkadaşlarının ilk kez ufak evlerle karşılaştıklarında daha kaliteli bir yaşam için küçülme fikrine aşık olduklarını söylüyor.

Minik bir eve haiz olmanın özgürlüğünün ve faydalarının çok çok fazla olması onları etkilemiş. Tasarımcılar, ufak bir evde hayata devam etmenin gündelik yaşamın stresini en aza indirmek için mükemmel bir yol bulunduğunu söylüyorlar. Bu evlerin temizlemesi daha kolay, onarımı daha azca maliyetli ve daha bir sürü başka avantaja sahipler…

RAHATINA DÜŞKÜNLER İÇİN DEĞİLLER

Şirket bu küçük evlerin, rahatına düşkün insanoğlu için tasarlanmadığını söylüyor. İmkansızı başarmak isteyen bir grup tasarımcı olarak, kendi yaşamak isteyebilecekleri türden bir yer yaratmanın peşine düşmüşler. Büyüdükçe istediklerimizin de büyüdüğünü ve hiçbirimizin kendimizi ufak evlerde hayal edemedğini söyleyen tasarımcılar, mühim unsurları basitleştirerek kendimizi ilişkin hissedebileceğimiz mekanlar yarattıklarını anlatıyorlar.

FİYATI 88.900 DOLAR

ZeroSquared, insanlara daha azca stresle, daha mutlu bir ev yaşamı vadediyor. Konfor, özgürlük ve işlevsellik sunan bu evlerde yaşam standartarınızı düşürmeden boyutları küçültmeniz mümkün olacak. İki değişik model olarak üretilen evlerden 60 bin dolarlık olanı hemen hemen siparişe uygun değil. Şu anda yalnız 88 bin 900 dolarlık versiyonunu satın almak mümkün.

GENİŞLEYİNCE 34.7 METREKARE OLUYOR


Aurora isminde bu model yalnız 8 metre uzunluğunda. Bir elektrikli motor mekanizmasını çalıştırdğınızda ise duvarlar 2.6 metreden 4.6 metreye kadar genişliyor. Ev büyütüldüğünde 34.7 metrekareye ulaşıyor.
Mutfakta, bir kiler, paslanmaz çelik aletler ve meşe yada huş ağacından bir tezgah var. Açılır kapanır bir yatak ve ofise dönüşebilen bir yatak odası da mevcut. Mobilyalar için değişik seçenekler kullanılabiliyor. Üst kattaki çatı katı ise yalnız depo olarak kullanılabiliyor.

ŞİMDİLİK SADECE KUZEY AMERİKA’DA

Aurora’nın toplam ağırlığı ortalama 7.250 kilo. Şu an için yalnız Şimal ABD’da satılan bu evlerin teslimi 6-8 hafra civarında sürüyor. Ev, ek olarak güneş enerjisi ile de hareket ettirilebiliyor.

 

 

 

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE